27/03/2023

Yönetim Kurulu

Dr.Muzaffer KALA
   Genel Başkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1956 yılında Kahramanmaraş’ın 12  Şubat İlçesi Kısıklı Mahallesinde doğdu.Kısıklı İlkokulunu,Gazi Ortaokulunu, Kahramanmaraş Lisesini, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini Lisans ve Yüksek Lisans mezunu. Türkiye’de Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonlarının Türk Çalışma Hayatına Etkileri Konulu Doktora tezini vererek Doktor ünvanını almıştır.

İlk çalışma hayatına Kahramanmaraş Sümerbank Tekstil Müessesinde Fizik Laborantı olarak başladı. Fakültede öğrencilik yıllarında memuriyet ile öğrenciliği birlikte götürdü. İlk olarak Çalışma Bakanlığı Yurtdışı İşçi Sorunları Genel Müdürlüğünde Raportör olarak göreve başladı. Aynı Bakanlığın İş Teftiş Kulu Başkanlığında ve İşçi Sağlığı Genel Müdürlüğünde çalıştı. Naklen Kahramanmaraş Sağlık Meslek Lisesine atandı.Daha sonra Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğüne Personel Şube Müdürü olarak atandı.Sonra Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne atandı, Şanlıurfa Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde  ve Birecik Devlet Hastahanesinde çalıştı.

Hudut ve  Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü olarak atanması üzerine İstanbul’a taşındı. İstanbul Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesine öğretmen olarak atandı. Daha Sonra İstanbul Bahçelievler Belediyesine Personel Müdürü olarak atandı. 27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Eyüp Belediyesine Personel Müdürü olarak atandı.  Eyüpsultan Belediyesinde, Personel Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, İdari İşler Müdürü, Kreş Müdürü,Yazı İşleri Müdürü ve Kültür İşleri Müdürü olarak görev yaptı.

BEM-BİR-SEN Kurucu Genel Başkanıdır. MEMUR-SEN’in kurucu üyesi 11 sendikadan sendikalarını temsilen tüzüğü imzalayan 11 kişiden biri olarak   BEM-BİR-SEN Genel Başkanı olarak tüzüğü imzaladı, kurucu Genel  Mevzuat  Sekreteri, ilk Genel Kurulda Geenel Eğitim Sekreteri seçildi.

05.09.2018 tarihinde (06-MS-432) Kütük numarası ile kurulan MESK-Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonunun kurucu Genel Başkanı olup 23.02.2019 tarihinde gerçekleştirilen 1. olağan genel Kurulda yeniden MESK  Genel Başkanlığına seçilmiştir.

 

SULTAN ŞENER
              Genel Başkan Yardımcısı                          (Kadın Kolları Genel Başkanı)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAYRAM YILMAZ
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın ve İletişimden sorumlu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kastamonu Tosya ilçesinde dünyaya geldi ilk öğrenimini memleketinde okudu Hasköy kuran kuranda okudu kuran ve dini ilimler tahsili yaptı 1979 yılında İstanbul imam hatip lisesinden mezun oldu çeşitli vakıf ve derneklerde yöneticilik yaptı.1982-2002 yıllarında Sultangazi Hacı Kadir Kunduracı Camiinde 20 yıl görev yaptı 2002 yılından bu yana Eyüpsultan Rami Havuzbaşı Yeşil Camii kuran kursunda imam hatiplik görevine devam etmektedir Dünya Yaşem Der genel Başkanlığı memleketi Akseki köyü dernek Başkanlığı görevi yapmaktadır.Daha önce bazı sendikalarda yöneticilik ve Gen Bşk Vekilliği görevleri yaptı.Eskişehir ilahiyat fakültesi mezunu olan Bayram YILMAZ ,09.09.2018 tarihinde yapılan olağan Genel kurulda Deva Bir Sen(Diyanet ve Vakıf Görevlilerinin Birliği Sendikası) Genel Başkanlık görevine, 23.02.2019 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulda MESK-(Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu) Basın ve İletişimden  Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiş olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

MEHMET NURİ KAYNAR            
 Genel Başkan Yardımcısı     
 (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinde Üniversite Eğitimi aldı. Çeşitli okullarda öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Alanında Yüksek Lisans Yapmıştır. “Dezavantajlı Grupların Eğitim Sürecine Kazandırılmasında Yerel Yönetimlerin Katkısı” başlıklı tez çalışması literatürde ilk olma özelliği taşımaktadır.

2009 yılında eğitim yöneticisi görevinde bulunmakla beraber İstanbul Valiliği oluru ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü, İstanbul il Proje Koordinasyon Ekibi (PKE) üyesi olarak çalıştı. Onlarca projede koordinatörlük yaptı.

PCM-Proje hazırlama, yazma ve yönetme eğitimleri aldı. Avrupa Birliği süreci ve projeleri uzmanıdır. Birçok sosyal sorumluluk projelerinde görev alan Kaynar, İstanbul İl Özel İdaresi Projelerinde Eğitim Danışmanı olarak görev aldı.

İstanbul Valiliği AB Uyum Alt çalışma: “Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Komisyon Üyeliği, S.T.K’ lar ve Meslek Kuruluşları Komisyon Üyeliği, Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler Komisyon Üyeliği, Kadın Çalışmaları Komisyon Üyeliği” görevlerinde bulunmuştur.

KAYNAR, Halen İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü, BESAM-Bilgi, Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış yazıları ve bilimsel nitelikte araştırmaları, tebliğleri, Kültür Bakanlığına kayıtlı telif kitapları olan KAYNAR, son kitabı KENDİNİ FETHET’ in özeti niteliğinde olan “Başarı Tesadüf Değildir” seminerleri vermektedir.

23 Şubat 2019 tarihinde Ankara da yapılan ilk olağan genel kurul da seçime katılanların tamamının oyuyla Diriliş Eğitim Sen- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikasının Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir.

 

NAİL SARIKAYA
Genel Başkan Yardımcısı   (Mali İşlerden Sorumlu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERCAN KURT
Genel Başkan Yardımcısı
(Mevzuat ve toplu sözleşmeden sorumlu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSRAFİL ODABAŞ
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilattan Sorumlu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

musa kocaman (@kocaman_25) / Twitter
Musa KOCAMAN
Genel Sekreter