imkan layık görülmüyor.  Aylardır da Çalışma Bakanlığı yetkilileri her 2 günde bir basına demeçler vererek, “Çıktı, çıkacak, şu kadar lira da olacak” şeklinde müjde balonları şişirip uçuruyor. Fakat gerçekleşen hiçbir şey ortada yok. Resmen emekliler ve aileleri ile alay edilmekte. Devletin bakanlığı bıraksın özel bankalar ile pazarlığı, devletin Bankaları ile aylar öncesinden bu işe noktayı koyup, meblağı belirlemesi lazımdı. İşlem gerçekleştikten sonra bırakın emekliler özel bankalar ile pazarlık yapsınlar.

 

Şimdi de duyuyoruz ki; ‘Emeklilerin aldıkları maaş ücret miktarlarına göre promosyon miktarı belirlenecek’ diye.. Bu mantık açıkça gariban emeklilere kumpas kurmaktır.  Hedefleri açıkça belli oluyor ki; yüksek derecede emekli olanlara, yüksek miktarda promosyon ücreti ödetmek oyunundalar. Örneğin, emekli milletvekilleri, müsteşarlar, Genel Müdürler Vs..

 

Oysaki çalışanlara verilen Promosyon ücret miktarında böyle bir işlem uygulanmamaktadır.

Peki; bu gariban emeklilere niye bu ayrımcılık?

 

Bu mantığı emeklilere hakaret olarak sayıyoruz. Eğer, adaletli bir şekilde Promosyon haklarımız Ağustos maaşlarımıza yansıtılmaz ise, hiç beklemeden meydanlara çıkacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.