Meşk Geleneksel Sanatları Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği

Haber ve Duyurular

Gönül Telini Titretenler - I BEKİR SITKI SEZGİN (1936-1996) : Büyük sanatkar Bekir Sıtkı Sezgin 1 Temmuz 1936 tarihinde İstanbul’un Şehremini semtinde doğdu. Babası Hafız Hüseyin Efendi (1899-1969), annesi Feride Hanım’dır. 1942 yılında ilk öğretime başladı... � More...

Buhurîzâde Mustafa Efendi (Itrî) (1630 - 1711m.) KitabiyatTürk musikisinin en büyük üstadlarından biri olan Itri’yi yaşadığı dönemde dinleyenler bizden daha şanslıydılar. Çünkü binden fazla beste yapan Itri’nin günümüze sadece kırk eseri kalmıştır. Bize düşen, geçmişten günümüze akan, aktıkça yok olmaya mahkûm görünen değerlerimize sahip çıkmak, bu dev yapıtların üzerlerindeki tozları silmektir.Buhurîzâde Mustafa Efendi17. yüzyılın büyük bestekarlarından biri olan Itri 1630-1640 yılları arasında İstanbul’da doğdu.   � More...

Üye kayıtlarımız geçici olarak durduruldu. Web sitemize üye kayıtları geçici bir süre durduruldu ! Üyeliktalepleriniz için bilgi@mesk.org.tr adresine mail atabilirsiniz.Saygılarımızla.. Meşk Derneği� More...

Anasayfa HAKKIMIZDA

SON GENEL KURULUMUZ

E-posta Yazdır PDF

 

SON GENEL KURUL (DİVAN) TOPLANTI TUTANAĞI

 

Meşk Geleneksel Sanatları Yaşatma, Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı 04.07.2009 tarihinde Cumartesi günü saat:17.00 da Yavuzselim Çukurbastan Fatih Belediyesi Hizmet Binası’nda yapılmıştır.


Genel Kurul açılışı Başkan Ceyhun Oydem tarafından yapılmıştır. Yoklamada 34 üyeden 30’u isimleri karşısında toplantı salonunda hazır bulunmuştur.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunuşu üyeler tarafından gerçekleştirilmiştir.

Başkan tarafından tüzük ve gündem üyelere okunmuştur.

Geçici yonetim kurulu üyeler tarafından ibra edildi. Ayrıca Denetleme Raporu ve Muhasebe Raporu da okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Kongrede Divan teşekkül ettirilerek Divan Başkanlığına Rifat ÖZÇÖLLÜ saymanlığa Alihaydar Murat KIŞTAN, Katip Üyeliğe ise Murat ÖZER seçilmişlerdir.

Yönetim Kurulu seçimlerine geçilerek Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine Veysel DALSALDI başkanlığında, Müslüm YILMAZ, Fatih Mehmet GÖRENEZ isimli üyeler çokluğu ile seçildiler.

Yönetim Kurulu Yedek üyeliklere Ceyhun OYDEM, Alihaydar Murat KIŞTAN isimli üyeler oy çokluğu ile seçildiler.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine oy çokluğu ile Güngor DEMİRTUTAN, Murat ÖZER isimli üyeler seçildiler,

Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine İse Emre Harun DEMİRTUTAN, Nurullah ÖZDEM isimli üyeler seçildiler.

Toplantı sürecinde dilek ve temennilere geçilerek üyelere söz hakkı istenip istemediği soruldu, söz hakkı isteyen üye olmadığından toplantı Dernekler Yönetmeliğine ve Kanunlara uygun şekilde sonuçlandırılmıştır. 

Rifat ÖZÇÖLLÜ Alihaydar M. KIŞTAN Murat ÖZER
Divan Başkanı Sayman Kâtip


BU SAYFAYI PAYLAŞ !

Facebook    Deli.cio.us    Newsvine   
Son Güncelleme ( Pazar, 09 Ekim 2011 19:44 )  
You are here: Anasayfa HAKKIMIZDA